Roman Slavka Pregla pretanjeno družbeno kritiko prevezuje s situacijsko komiko, ne da bi pri tem izgubil svojo ost. Zasnova Pokra z ničlami je preprosta: kaj storiti, ko začne moževa firma počasi toniti, ko ženi grozi odpoved in ko je naenkrat v družini toliko skrbi, da zmanjka časa in posluha za težave mlajše generacije?
Pregl se ne ustraši drznih poslovnih podvigov, v zgodbo vplete celo nigerijsko politiko in švicarske banke, predvsem pa poudarja moč posameznika, ki s trdim delom, drznostjo ter seveda srečo in veliko mero iznajdljivosti lahko na videz še tako brezupno situacijo spremeni v poslovno priložnost, zaradi katere tisti, ki nimajo, pridobijo, tisti, ki že imajo, pa se morajo bolj kot zaradi potrošenega premoženja sekirati zaradi izgubljenega dobrega imena in temeljito izprašati lastno vest. S Preglovimi liki se ni težko poistovetiti, predvsem pa se nanje ni težko navezati: pestijo jih specifične, a zato nič manj univerzalne težave, ki pa njihov borbeni duh le še dodatno spodbodejo.
Če bi Poker z ničlami morali označiti s sloganom, bi se ta glasil »NE OBUPAJ!« z velikimi tiskanimi črkami – sporočilo, ki ga v teh časih še kako potrebujemo.